Představujeme Test-it-off

Systém pro automatizaci kontroly kvality

Test-it-off je plně autonomní systém, díky kterému je inspekce kvality možná bez přímé asistence kontrolora. Vychází z mnohaletých zkušeností společnosti KINALI, která se specializuje na oblasti robotiky a průmyslové automatizace.

Robotický systém testuje nezávisle na taktu a servisních intervalech výrobních linek. Díky tomu umožní provádět kontrolu kvality celé produkce. Test-it-off navazuje na trend „Dark Factory“ – koncept průmyslového provozu, který by mohl fungovat plně autonomně. Přítomnost lidských operátorů totiž není vůbec nutná. Roboti zajistí vše od manipulačních prací po kontrolu a reporting.

Systém je spolehlivý a objektivní. Při učení i testování využívá umělou inteligenci, snadno se programuje a pracuje v souladu s principy průmyslu 4.0.

Test-it-off provádí všechny procesy autonomně

1) Uchopí

Pomocí Test-it-off řešení ověříte výstupní kvalitu výrobků z jakéhokoli uložení. Poradí si dokonce i s nesetříděným materiálem umístěným v přepravce či KLT bedně. To zvládne díky integrovanému „bin picking“ systému.

Stačí nahrát 3D model výrobku. Robot se hned pustí do práce

K úvodnímu nastavení potřebuje minimální asistenci

Využívá technologie 3D kamer a umělé inteligence

Žádné programování - úpravy probíhají přes přehledné uživatelské rozhraní

Kobot AUBO – nedílná součást řešení Test-it-off

Základním prvkem manipulace výrobků v systému Test-it-off jsou kolaborativní roboti AUBO.

Poskytují široké možnosti automatizace výrobních procesů za výhodných cenových podmínek. Koboti AUBO jsou velice spolehliví pomocníci, na které bez obav poskytujeme záruku v délce 18 měsíců či garanci non-stop podpory. Výrobce se dlouhodobě soustřeďuje na jednoduchost obsluhy a snadnou integraci i do těch nejnáročnějších výrobních procesů. Tito oranžoví parťáci pomáhají ve stovkách provozů po celém světě. S automatizací kontroly kvality pomůžou i vám.

Snímek obrazovky 2022-05-31 v 17.45.42.png

2) Otestuje

Řešení lze osadit různými testovacími zařízeními

AMROK-Subplate---Triag---Sample-upraveny.png

Testovací zařízení na míru

Robotické rameno dokáže vkládat výrobky do jakéhokoliv testovacího přípravku. Proto je řešení Test-it-off vhodné i do provozů, kde se kontrola kvality provádí na míru zhotovenými inspekčními sadami. Může jít o ICT testery, různé specializované váhy, testery mechanického opotřebení, chemického složení či jiných chemických nebo fyzikálních vlastností apod.

Řešení Test-it-off, jak již název napovídá, je primárně konstruováno pro testování tzv. „off-the-line“, tedy mimo výrobní cyklus. Při využití správných testovacích zařízení je tak možné otestovat až 100 % produkce bez zpomalení samotné výroby.

KINALI_robot_035 (kopie).jpg

Kamerový systém

Pro optickou kontrolu kvality se využívá sestava špičkových průmyslových kamer. Kamerový systém umožňuje testovat rozměry, barvy i povrchy. Najde sebemenší odchylky, které by lidské oko nezpozorovalo. To vše dokáže při rychlostech měření v řádu milisekund a s přesností v mikrometrech.

3) Vytřídí

Po provedení kontroly kvality se Test-it-off postará o vytřídění na základě stanovených parametrů. Robotické rameno vyjme výrobek z testovací části a přesune na požadované místo.

Test-it-off hravě zvládne:

  • Oddělit vadné výrobky od bezchybných
  • Roztřídit materiál podle tvaru, barvy, štítků, kvality povrchu či jiných vstupních parametrů
  • Využívat techniky umělé inteligence
  • Komunikovat s dalšími výrobními uzly pro získávání aktuálních kvalitativních kritérií
  • Pružně reagovat na změny a třídit podle nově nastavených kritérií

Poradí si s různými způsoby třídění a ukládání výrobků

Trays_set.jpg

Paletky

Desky plošných spojů či jiné produkty náchylné na poškození se často ukládají na paletky. Pro manipulaci lze zvolit nástavec s vakuovými přísavkami, nebo jemné dvouprsté chapadlo. Výběr se odvíjí od typu, křehkosti, rozměrech a váze produktů. Dále závisí na úhlu jejich uložení a mezerách mezi jednotlivými kusy.

shutterstock_1928912162 (kopie).jpg

Zásobníky, regály a stojany na míru

Máte výrobky uložené v zásobnících či v regálech? Pro kobota AUBO žádný problém! S vhodným nástavcem desku zachytí a vysune ze zásobníku. Jsou-li výrobky rozměrnější, lze na hlavu robota umístit kameru a inspekci provádět přímo z regálu a stojanů. To vše bez nutnosti jakékoliv manipulace.

shutterstock_671998303 (kopie).jpg

Dopravníky

Koboti AUBO vynikají svou variabilitou. Díky tomu lze takt celého řešení Test-it-off sladit s rychlostními nastaveními a možnostmi pásových dopravníků. Ty se také často používají pro vytvoření dostatečné zásoby výrobků při požadavku na dlouhodobou autonomní práci. Z toho vyplývá, že řešení Test-it-off je vhodné i pro kontrolu produktů, které nemají statické umístění.

shutterstock_1131135287 (kopie).jpg

KLT či jiné boxy

Nejsnazší a nejméně náročnou variantou uložení výrobků pro každou výrobní společnost je nesetříděné uložení v KLT boxech nebo jiných přepravkách. I v tomto případě si Test-it-off poradí. Díky integrovanému bin-picking systému s 3D kamerou si každý výrobek najde, otestuje a roztřídí.

4) Reportuje

Díky automatizaci kontroly kvality získáte přehledné informace o stavu výroby. V uživatelském prostředí najdete oznámení o průběhu kontroly, počtu vadných kusů nebo třeba míru využívání Test-it-off v určitém časovém úseku. Podporována je i možnost návrhu a sledování vlastních metrik.

Test-it-off přináší absolutní přehled o stavu práce, a to včetně zpětné dohledatelnosti výsledků. Je navržený v souladu s principy průmyslu 4.0:

  • Poskytuje datové napojení na nadřazený ERP nebo MES systém
  • Reaguje na podněty ostatních výrobních uzlů
  • Předává potřebné informace o testovacích cyklech
  • Dokáže automatizovaně zálohovat data

Plánujete nechat Test-it-off samostatně pracovat přes noc? Nebojte, nebude se sám bát. A kdyby vás přeci jen potřeboval, přivolá si vás zprávou přes přehledné uživatelské rozhraní, případně pošle e-mail nebo SMS.

Protředí aplikace a reporting

Testitoff_production page.png

Chcete zefektivnit kontrolu kvality?

Dejte nám o sobě vědět. Pomůžeme vám snížit náklady a zlepšíme kvalitu testování.

Nezávazně poptat

Chcete zefektivnit kontrolu kvality?

Dejte nám o sobě vědět. Pomůžeme vám snížit náklady a zlepšíme kvalitu testování.